ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6227225
*
nr 622 7225
Spegel
Nyrokoko, höjd: 150
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2010
kl 19:12:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 18:44:51
1
1.200 kr
1/2 17:27:55
2
1.500 kr
1/2 17:34:36
3
1.500 kr
1/2 17:36:54
3
1.800 kr
1/2 18:11:03
1
1.700 kr
1/2 19:05:44
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 622 7225
Spegel
Nyrokoko, höjd: 150
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/1 18:44:51 | 1 | 1.200 kr |
1/2 17:27:55 | 2 | 1.500 kr |
1/2 17:34:36 | 3 | 1.500 kr |
1/2 17:36:54 | 3 | 1.800 kr |
1/2 18:11:03 | 1 | 1.700 kr |
1/2 19:05:44 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27